Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
szkola2.jpg

GOŚCIE Z ZAGRANICY

            W dniach 04 – 08 maja br. gościliśmy nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich projektu Comenius „Magiczna podróż do świata wody”.

Nauczyciele z zagranicy swoją wizytę rozpoczęli od poznawania Łodzi. Zwiedzili Księży Młyn, Archikatedrę, Białą Fabrykę, Kościół św. Mateusza oraz Wyższą Szkołę Filmową. Spacerowali ulicą Piotrkowską oglądając jej secesyjne budynki. Od Pasażu Schillera przez Park Poniatowskiego dotarli do łódzkiej Manufaktury. Manufaktura wywarła na naszych gościach ogromne wrażenie.

Następnego dnia odbyła się całodniowa wycieczka do Wrocławia. Grupa zwiedzała wrocławskie ZOO, a w nim szczególnie afrykarium. Później odbył się rejsie po Odrze, a po nim zwiedzanie miasta: Ostrowa Tumskiego oraz starówki.

W środę 6 maja uczestnicy międzynarodowego spotkania udali się do kopalni soli w Kłodawie. Tego samego dnia po południ u odbył się grill u Sióstr Urszulanek. Uczestnicy korzystali tam również ze zdrowotnych właściwości groty solnej.

Czwartek 07 maja nauczyciele i uczniowie z zagranicy spędzili w naszej szkole. Gości, wedle staropolskiego zwyczaju, powitano chlebem i solą. Uczniowie z klasy IIIa na tę okoliczność ubrali byli w stroje ludowe. Następnie w sali gimnastycznej dzieci z klas 3a i 6a przygotowane przez nauczycielki – p. B. Hajduk oraz p. M. Pawlak, zaprezentowały pokaz tańców ludowych i współczesnych. Goście wysłuchali również piosenki pt.: Świat bez wody” w wykonaniu chóru szkolnego oraz brali udział w muzycznej zabawie: „gra na kubkach”. Później nauczyciele zwiedzali naszą szkołę. Odwiedzali wszystkie klasy, rozmawiali z uczniami, robili zdjęcia, a także uczestniczyli w degustacji świeżo wyciskanych soków przygotowanych przez firmę Sebex z Warszawy. Po krótkiej przerwie na kawę i ciasto grupa udała się do pobliskiego Gimnazjum nr 46, gdzie odbył się mecz siatkówki: nauczyciele projektu Comenius kontra zespół uczennic z gimnazjum. Wynik meczu 1 : 1. Po meczu w sali 28 odbył się pokaz prezentacji multimedialnych dotyczących systemów edukacyjnych w krajach partnerskich.

Wieczorem pożegnaliśmy naszych miłych gości podczas kolacji, która odbyła się w restauracji „Balentino” w Zgierzu. Poczęstunek uświetniły występy Zespołu Ludowego „Łódź” z Centrum Kultury Młodych przy ul. Lokatorskiej. Zespół przestawił tańce ludowe oraz cykl tańców pt.: „Łódzkie podwórka”, do których choreografię przygotowała p. Beata Stelmach. Tancerze wciągnęli nas również do tańca proponując wspólne zabawy taneczne.

W piątek 08 maja uczniowie i nauczyciele z krajów partnerskich programu Comenius opuścili nasz uroczy kraj. 

O naszym projekcie napisano w gazecie

 

 

 

Woda

WODA W LITERATURZE I PRZYSŁOWIACH 

Przysłowie prawdę ci powie. 

W dniu 21.10  klasa VI A  z p. D. Bryl uczestniczyła w lekcji bibliotecznej dotyczącej przysłów, powiedzeń, aforyzmów związanych z wodą.

Czytaj więcej: Woda

COMENIUS 2013-2015

  

Comenius – Partnerskie Projekty Szkół


  Nasza Szkoła już po raz drugi otrzymała od Fundacji Rozwoju Systemu    Edukacji w Warszawie grant w wysokości 20 tys. euro na realizację 2-letniego projektu Comenius – Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół w ramach programu LLP – „Uczenie się przez całe życie”.

Projekt zatytułowany "Magiczna podróż do świata wody".

Czytaj więcej: COMENIUS 2013-2015

Gazetka i kącik Comeniusa

 

www.comeniuswatertour.eu

                            

 

SZKOŁY PARTNERSKIE

 

      POLSKA (Szkoła Podstawowa nr 38 im. dr. Henryka Jordana w Łodzi)

     GRECJA (Primary School of  Kallimasia)

    WŁOCHY (Istituto Comprensivo "Fratelli Bandiera")

    NORWEGIA (Volla Skole)

    HISZPANIA (Ies Licinio De La Fuente)

    TURCJA (Karieyer Ilkokulu Ve Kariyer Ortaokulu)

    CHORWACJA (Osnovna skola Gornji Mihljevec)

    WALIA (Bod Alaw Primary School)

COMENIUS

 
 
 
  COMENIUS W NASZEJ SZKOLE

W ROKU SZKOLNYM 2011/13 NASZA SZKOŁA

KOORDYNATOREM EUROPEJSKIEGO PROGRAMU COMENIUS.

 

Czytaj więcej: COMENIUS

Więcej artykułów…

  1. COMENIUS