OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW

Łódzka GOŚ-ka, czyli poznajemy zasady działania oczyszczalni ścieków

13 i 15 maja dwie grupy uczniów z najstarszych klas odwiedziły Grupową Oczyszczalnię Ścieków w Łodzi w ramach projektu Edukacji Ekologicznej „(Pod)wodna Łódź. Uczniowie zapoznali się z makietą oczyszczalni, obserwowali pod mikroskopem pożyteczne bakterie oczyszczające nasze ścieki, a następnie przeszli  i omówili z prowadzącym zajęcia całą linię oczyszczania ścieków. Niezwykle emocjonującym momentem było odwiedzenie Hali krat, gdzie ścieki oczyszczane są mechanicznie. Jednak kolejne etapy oczyszczania, czyli oczyszczanie biologiczne było już znacznie przyjemniejsze. Zaskakujący dla uczniów był produkt finalny, czyli czysta, przezroczysta woda wypuszczana do rzeki Ner. Była to niezwykle pouczająca lekcja, szczególnie dla osób, które do kanalizacji wrzucają zakazane elementy, czyli śmieci np. patyczki do uszu, pampersy, zabawki i wiele innych.

NIEBIESKIE ŹRÓDŁA

Niebieskie Źródła, Skansen Rzeki Pilicy oraz … a to wszystko w ramach projektu Edukacji Ekologicznej „(Pod)wodna Łódź”

Czytaj więcej: NIEBIESKIE ŹRÓDŁA