szkola1.jpg

HARCERSTWO

Drużyny harcerskie

Szczep Harcerski "Kolumbowie" im. Szarych Szeregów działa w Hufcu ZHP Łódź - Górna nieprzerwanie od 16 lat, natomiast początki jego istnienia sięgają końca lat 60.
Szczep tworzą następujące drużyny: "61 Łódzka Drużyna Harcerek "Dreptaki" im. Władki Matuszewskiej, "62 Łódzka Drużyna Harcerzy "Bractwo Czerwonego Kura" im. Antoniego Pachnickiego, "52 Łódzka Drużyna Wędrownicza "Brontozaury" oraz "Gromada Zuchowa "Szuflandia"
Szczep działa na terenie Szkoły Podstawowej nr 38 w Łodzi.
Szczep od wielu lat uczestniczy rokrocznie w harcerskich akcjach letnich organizowanych
przez hufiec ZHP Łódź - Górna. Co roku wyjeżdżamy na obozy harcerskie. Spędzamy 24 dni z daleka od miejskiego zgiełku, poznając harcerskie techniki, zdobywając stopnie i sprawności harcerskie,
nawiązując nowe przyjaźnie, zwiedzając ciekawe miejsca.
Szczep jest ponadto organizatorem biwaków i wycieczek tematycznych dla harcerek i harcerzy. Biwaki odbywają się regularnie wiosną i jesienią. Organizujemy także imprezy dla dzieci niezrzeszonych. W naszych biwakach i wycieczkach uczestniczą dzieci z okolicznych szkół.
Stało się już tradycją, że szczep jest współorganizatorem Dnia Dziecka w SP 38 - miejscu naszego działania.
Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły mamy własną harcówkę, w której gromadzimy pamiątki z różnych i gdzie spotykamy się raz w tygodniu na zbiórkach drużyn.

Zapraszamy wszystkich chętnych do harcerskiego kręgu!

Gwarantujemy dobrą zabawę, innowacyjne spędzanie czasu wolnego,

niezapomniane chwile przy ognisku, na warcie, wśród przyjaciół...