Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
szkola1.jpg

TEATR KRÓLA O DOBRYM ZACHOWANIU

Dnia 15.10.2019 r., w naszej szkole gościł Teatr Króla w ramach realizacji profilaktyki szkolnej. Konstrukcja spektaklu umożliwia dzieciom wypowiadać się w momentach, gdy postacie tego potrzebują. Spektakl został przygotowany dla dzieci z myślą, by przez zabawę wpajać zasady dobrego wychowania oraz przeciwdziałaniu uzależnieniom;
- szanuj drugiego człowieka,
- szanuj różnice wynikające z bycia innym,
- nie kłam,
- nie zazdrość,
- pomóż drugiemu w potrzebie,
- wezwij pomoc,
- nie przechodź obojętnie,
- nie używaj brzydkich słów,
- nie dotykaj papierosa,
- nie dotykaj alkoholu,
- nie dotykaj tabletek.

Opis fabuły.
 Świerszcz to symbol gburnego, zarozumiałego i zazdrosnego bohatera, z którym Dzieci szybko się utożsamiają. Wędrujący grajek Konik Polny przeżywa przygody dzięki którym nauczy się jak postępować w życiu i dlaczego należy szanować innych.

 Mrówka wyposażona w pozytywne nastawienie do życia pokaże Świerszczowi dlaczego warto pomagać innym nie tylko fizycznie ale też jak wspierać dobrym słowem.

 Kolejna postać to Pajęczyca myśląca tylko o korzyściach wynikających ze spotkań z innymi owadami takimi jak Świerszczyk.

 Pszczoła w świecie owadów znana jest jako bardzo pozytywny stworek. Nasza bajkowa postać to 100 letnia bardzo mądra Pani Pszczoła dzięki której Świerszczyk przejdzie metamorfozę
i przestanie być zazdrosnym, egoistycznym owadem. Stanie się bardzo rozsądnym i pomocnym Konikiem Polnym którego wszyscy lubią i szanują.

Różnice między postaciami nauczą dzieci, że każdy jest inny, każdy ma swoje upodobania oraz przyzwyczajenia i każdego człowieka trzeba szanować. Elementy profilaktyki były pokazane w sposób prosty i odstraszający od tematu używek typu: papieros, alkohol, narkotyk, cukierek, używka.

 

AGRESJI I PRZEMOCY MÓWIMY STOP

Uczniowie klasy III A pod opieką pedagoga szkolnego p. J. Zgody i wychowawczyni klasy    p. Wioletty Sykuły - Troszczyńskiej przygotowali prace plastyczne na konkurs „Agresji i przemocy mówimy STOP”.

Czytaj więcej: AGRESJI I PRZEMOCY MÓWIMY STOP

PEDAGOG

   mgr Jadwiga Zgoda          ZAWSZE SŁUŻY POMOCĄ   w gabinecie nr 30

Czytaj więcej: PEDAGOG