Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Biblioteka

"Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów"
Jarosław Iwaszkiweicz

Swoją wielką przygodę z Czytelnikiem biblioteka Szkoły Podstawowej nr 38 w Łodzi rozpoczęła w 1956 roku, kiedy to 19 grudnia w księdze inwentarzowej zapisana została pod numerem pierwszym zapomniana już dziś powieść przygodowa Tadeusza Adelta pt. "Wodne wilczęta".

Obecnie biblioteka dysponuje stale uzupełnianymi, bogatymi zbiorami, liczącymi blisko 10 tysięcy pozycji, a wśród nich: 

 • pełne zestawy lektur szkolnych,
 • klasyka literatury polskiej i obcej: dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
 • nowości rynkowe w postaci powieści przygodowych, obyczajowych, fantastycznych,
 • literatura popularnonaukowa dostosowana do wieku uczniów obejmująca wszystkie dziedziny wiedzy,
 • obszerny księgozbiór podręczny: słowniki, leksykony, encyklopedie, kompendia, albumy, monografie, poradniki,
 • literatura psychologiczna i pedagogiczna dla nauczycieli oraz rodziców,
 • literatura dotycząca Łodzi i okolic,
 • literatura dotycząca integracji z Unią Europejską,
 • czasopisma przedmiotowo- metodyczne dla nauczycieli,
 • publikacje dydaktyczne opracowane przez nauczycieli naszej szkoły,
 • zbiory specjalne:  edukacyjne programy multimedialne, interesujące filmy popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży (przyrodnicze, geograficzne, prozdrowotne itp.) oraz inne pomoce audiowizualne.

Od grudnia 2007 roku przy bibliotece istnieje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej obejmujące cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kserokopiarka). Centrum pełni rolę ogólnoprzedmiotowej pracowni, wspomagającej realizację programów nauczania, wychowania, edukacji kulturalnej, informacyjnej. Służy ono uczniom, nauczycielom i rodzicom, przyczyniając się do kreowania pozytywnych relacji z otoczeniem.

Od 2008 roku działa w naszej szkolnej bibliotece AKTYW-KOŁO PRZYJACIÓŁ KSIĄŻKI. Zgromadził on w swoich szeregach uczniów-bibliofilów, którzy z wielką ochotą włączają się w organizację życia bibliotecznego. Chętnie uczestniczą w przygotowaniach konkursów, imprez i uroczystości bibliotecznych, a także w pracach porządkowych. Dla uczniów z aktywu kontakt z książką to nie tylko obowiązek, ale też wielka przygoda, przyjemność i możliwość zaspokajania naturalnej potrzeby poznawania świata. Obok konkursów oraz lekcji mających za zadanie upowszechnianie czytelnictwa, uczniowie należący do aktywu poprzez swą postawę i szczere  zaangażowanie  stanowią najlepszą promocję czytelnictwa.

 

Godziny pracy biblioteki:

poniedziałek - piątek: 8.00 – 14.00