Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Pomysły na zabawę z dzieckiem w domu

 1. Wyjście do teatru. Teraz nie pójdziemy, ale...możemy pobawić się w domowy teatr. Przygotujcie rekwizyty i “scenę”. Możecie odegrać sceny znanej lub wymyślonej przez Was bajki, lub zagrajcie...samych siebie, ale z zamianą ról! Brzmi ciekawie? Dzieci wcielają się w rolę rodziców, natomiast rodzice w rolę dzieci. Nie tylko zabawa i śmiech gwarantowany, ale dodatkowo możecie zobaczyć siebie oczami dziecka.
 2. Domowa baza. Pamiętacie budowanie “bazy” z poduszek, kołder, prześcieradeł i krzeseł? Zabawę przy konstruowaniu tej niezwykle trudnej architektonicznie budowli ?:) My pamiętamy! To rewelacyjny pomysł na wieczorną zabawę. Zgaście światło i włączcie lampki w domowym namiocie. Indiański klimat gwarantowany :)
 3. Czółko. To świetna zabawa dla całej rodziny. Wystarczy zrobić kilkanaście kartek np. z postaciami z bajek. Usiąść w kółku, wylosować kartkę i “przykleić” na czółko. Każdy uczestnik zabawy zadaje pytanie, a odpowiedzią może być tylko “TAK” lub “NIE”. Jeżeli zgadnie i usłyszy “TAK” może zadać kolejne pytanie, jeżeli usłyszy “NIE”, kolejka przechodzi na kolejną osobę. Gramy do momentu, aż każdy zgadnie co ma wypisane na czółku. Osoba, która zgadnie pierwsza - wygrywa :).
  • Przykład: Na kartce napis  “Baba Jaga”
  • Pytanie: Czy jestem kobietą? TAK (Trafione, więc można zadawać pytanie dalej)
  • Czy jestem młoda? NIE (Kolejka przechodzi na kolejną osobę)
 4. Kalambury. Mamy wrażenie, że trochę zapomnieliśmy o...kalamburach, a przecież to genialna zabawa dla całej rodziny! Wystarczy wypisać na kartkach hasła (mogą to być bajki, filmy, książki). Każdy uczestnik losuje po jednej kartce i pokazuje (lub rysuje). Oczywiście nie można nic mówić. Śmiech gwarantowany :)
 5. Dance, dance, dance. Jeżeli chcecie spokojnie wypić kawę, włączcie dzieciom piosenki do tańczenia dla dzieci na Youtube. Najlepiej na telewizorze, lub laptopie. Chwila spokoju :)
 6. Piraci z Karaibów. To jedna z ulubionych zabaw dla dzieci. Rodzice rysują mapę mieszkania i oznaczają w nim miejsce, gdzie znajduje się skarb, który wcześniej schowali. Skarbem może być drobny upominek, ulubiona słodycz, lub po prostu przedmiot z domu, który dzieci muszą znaleźć. Odrobina tajemnicy - podarujmy to naszym pociechom. Uwaga: to również niezła frajda dla rodziców :).
 7. Domowa orkiestra. Każdy muzyk szuka w domu instrumentu, na którym chce grać (w granicach rozsądku :) Wybieracie miejsce na scenę, robicie próbę i...czas na koncert. P.S. Uwaga na sąsiadów :)
 8. A może klasyk. Czyli puzzle. Idealna opcja, gdy chcecie “odsapnąć” na dłuższy moment.
 9. Kino w domu. Codzienne przesiadywanie przed TV zamieńcie na wyjście do kina bez wychodzenia z domu. Brzmi intrygująco? Wystarczy poukładać poduchy i koce na podłodze, przygotować popcorn, napoje, zgasić światło. Wcześniej dzieci mogą przygotować bilety do kina. Jedna osoba będzie odpowiedzialna za sprawdzenie biletów. “Na gapę” nikt nie wejdzie:) Uwaga: Repertuar ograniczony - bajeczki, bajeczki i jeszcze raz - bajeczki :)
 10. Wehikuł czasu. Czas w domu może być małym wehikułem czasu. Wyciągnijcie albumy ze zdjęciami z szafy i zgadujcie “a to kto?”. Wierzcie mi, dzieci będą zainteresowane  zdjęciami rodziców, dziadków i … swoimi :).

Miłej zabawy !!!

Pedagog szkolny – Jadwiga Zgoda