KLAUZULA INFORMACYJNA

Procedura przyprowadzania i odbierania uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 w Łodzi

1. Niniejsza procedura powstała na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
  2. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.
  3. Na terenie szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu i zasłanianie nosa i ust.
  4. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
  5. Do odwołania należy ograniczyć bezpośredni kontakt z osobami trzecimi do niezbędnego minimum.
  6. W szkole zostaje wyznaczona przestrzeń wspólna, do której mają prawo wejść rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły – przedsionek szkoły.( 4 osoby zachowując dystans 1,5m)
  1. Opiekunowie odprowadzający i przyprowadzający uczniów mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
    • 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
    • dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi musi wynosić min. 1,5 m,
    • dystans od pracowników szkoły musi wynosić min. 1,5 m,
    • opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłonę ust i nosa, nosić rękawiczki jednorazowe lub dezynfekować ręce).
    • w przestrzeni wspólnej przedsionka szkoły, mogą przebywać jednorazowo maksymalnie 4 osoby.
    • W przestrzeni wspólnej w szatni, mogą przebywać 2 uczniów w boksie.
  1. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.
  2. Po każdym kontakcie z osobami trzecimi należy dezynfekować ręce. W przypadku stosowania rękawiczek powinny być często zmieniane. Należy unikać dotykania twarzy i oczu w trakcie noszenia rękawiczek.
  3. Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego.
  4. W sekretariacie może znajdować się tylko jedna osoba trzecia i pracownik.
  5. Wszystkie osoby wchodzące do szkoły zobowiązane są do wpisanie się do zeszytu wejść i wyjść. Muszą mieć zasłonięte nos i usta.